ORCHOMENOS-NEWS

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΠΟΛΙΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ...

Σάββατο 8 Μαΐου 2010

ΠΡΩΤΗ ΜΑΧΗ ΧΑΜΕΝΗ, (Α.Ε.Ο.-ΑΡΑΧΩΒΑ 0-1) Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...

«Όποιος βάλει ένα γκολ θα κερδίσει» έλεγαν οι παίκτες της ομάδας λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.
Για κακή τους τύχη το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση το πέτυχε στο 77΄λεπτό ο αντίπαλος σέντερ φορ μετά από σύγχυση στην περιοχή της Α.Ε.Ο.
Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι όπου στα πρώτα λεπτά «ο Γιάννης φοβόταν το θεριό και το θεριό τον Γιάννη», ήταν δεδομένο ότι όποιος εκμεταλλευόταν τα λάθη του αντιπάλου θα πετύχαινε την πολύτιμη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο μια καλή ευκαιρία με τον Βλάχο πέρασε ανεκμετάλλευτη και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με 0-0 και ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας άνοιξε και δημιουργήθηκαν αρκετές ευκαιρίες.Σε μια από αυτές ο Μαρτιναίος (γιός του προπονητή της Α.Ε.Ο.) πλάσαρε εύστοχα τον Γιοβανάκη και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Παρνασσού. Το τελευταίο δεκάλεπτο του ματς ανήκει ολοκληρωτικά στην Α.Ε.Ο. που πίεσε περισσότερο και έκλεισε τον αντίπαλο στα καρέ του προσπαθώντας να ισοφαρίσει. Λίγο όμως η ατυχία λίγο η κούραση δεν άφησαν τους παίκτες να μετουσιώσουν σε γκολ μια έστω από τις τρεις-τέσσερις κλασικές ευκαιρίες. Στα βίντεο που ακολουθούν μπορείτε να δείτε ένα κλασικό τετ α τετ υου Κοντελε και ένα οριζόντιο δοκάρι από σουτ του Μιχαλόπουλου.